Jak założyć konto bez wychodzenia domu?

Jak założyć konto przez internet ? To bardzo proste. Jeżeli jesteś standardowym użytkownikiem sieci internetowej i znasz podstawowe zasady korzystania z Internetu, poradzisz sobie bez żadnego problemu. Różnorodność ofert bankowych jest tak duża, że znalezienie banku, który umożliwia założenie konta bez wychodzenia z domu, na pewno nie będzie problemem.

Zakładając konto osobiste mamy dwie opcje. Pierwsza to składamy wniosek on-line i czekamy na kuriera, który przywiezie nam do podpisania umowę. Konto będzie aktywowane po otrzymaniu przez bank umowy. Jeżeli jednak nam się spieszy, możemy mieć założone konto osobiste w ciągu jednego dnia. Wystarczy, że po złożeniu wniosku, zweryfikujemy swoją tożsamość poprzez tzw. przelew weryfikujący. Warunkiem jest, że nasze konto osobiste, z którego robimy przelew, musi mieć takie same dane jak na naszym wniosku.

Dostęp do internetu umożliwia nam korzystanie z różnych usług, warto więc zapoznać się z nimi, aby ułatwić sobie realizacje niektórych czynności. Dostępność banku 24 h na dobę i konto on-line znacznie zaoszczędzi nam czas, który możemy spożytkować na przyjemniejsze rzeczy.